Atpūtas zonas teritorijā Lucavsalā iestādīti 70 augļu koki

Stāda ābeles Lucavsalā

Turpinot Lucavsalas atpūtas zonas labiekārtošanu, teritorijā pie bērnu rotaļu laukumiem šonedēļ iestādīti 70 augļu koki –  dažādu šķirņu ābeles, bumbieres un ķirši.

“Rīgā arī šogad turpinām veidot patīkamāku vidi iedzīvotājiem, stādot kokus un  galvaspilsētu padarot zaļāku. Šajā pavasarī koku stādīšanu sākam Lucavsalā, atpūtas zonu  papildinot ar dažādiem augļu kokiem, kas ne vien veidos ainavu un sniegs ēnu karstajā laikā, bet arī pēc kāda laika noderēs augļu cienītājiem. Pērn lielāko daļa jauno koku stādījām ārpus centra, bet šogad īpaši pievērsīsim uzmanību vēsturiskajam centram, atjaunojot kokus vietās, kur tie ir bijuši, kā arī plānojot jaunas koku vietas. Prieks sadarboties ar “Rīgas mežiem” un izsaku pateicību uzņēmuma darbiniekiem par labi paveiktu darbu,” tā, piedaloties koku stādīšanā, uzsvēra Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

“Koki pilsētvidē ir ļoti svarīgi – gan gaisa kvalitātes uzlabošanai, gan patvērumam no karstuma vasarās. Paldies Mājokļu un vides departamenta kolēģiem par plānošanu, organizēšanu, kā arī par radošumu, katru gadu nākot ar jaunām idejām. Paldies arī,  kvalificētiem un prasmīgiem speciālistiem no uzņēmuma “Rīgas meži” par sadarbību!” norādīja Rīgas pašvaldības Mājokļu un vides departamenta vadītājs Edijs Pelšs.

Ābeles, ķirši un bumbieres iestādītas Lucavsalas ziemeļu daļā pie bērnu rotaļu laukumiem, labajā pusē Salu tiltam, braucot no centra uz Pārdaugavu.

Lucavsalas atpūtas zona tika izveidota pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tajā atrodas peldvieta un pašvaldības policijas glābšanas stacija, bērnu rotaļu laukumi, volejbola laukumi un trenažieri vingrošanai. Pērn blakus atpūtas zonai tika ierīkots arī lielākais suņu pastaigu laukums Rīgā.

Augļu koku stādīšanu pēc Mājokļu un vides departamenta pasūtījuma veica SIA “Rīgas meži”.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Atstāt Komentāru

Your email address will not be published.

*