Lucavsalā apsekota teritorija bioloģiskās daudzveidības demonstrācijas zonas izveidei

Kā jau iepriekš tikām informējuši, Eiropas Savienības finansēta projekta ietvaros līdz 2027. gadam Lucavsalā plānots izveidot bioloģiskās daudzveidības demonstrācijas zonu 4 ha platībā. Atgādinām no agrāk rakstītā, ka  Lucavsalā tiks veidots sabiedrībai pieejams dārzs ar dažādiem bioloģisko daudzveidību atbalstošiem risinājumiem. Tas sastāvēs no 0,6 ha mitrāja, 0,4 ha augļu dārza, 0,6 ha meža dārza, 1 ha augstvērtīgas pļavas, 1 ha kopienas dārza, 0,4 ha rekreācijas zonas.
Līdzdarbojoties Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta projektā urbanLIFEcircles, 31. augustā Lucavsalā pašvaldības, Lucavsalas biedrību pārstāvji, tai skaitā arī mēs, LADA LUCAVA valde, kā arī ieinteresētie iedzīvotāji veica kopīgu teritorijas apsekošanu.
Nelielā pastaigā pa ieplānoto teritoriju, projekta komanda pastāstīja par plānotajām projekta aktivitātēm, kas šajās teritorijās norisināsies nākamo gadu laikā. Tikšanās laikā apmeklētāji tika aicināti izteikt savas idejas un ierosinājumus, kā arī izrunāja potenciālās iespējas iesaistīties plānoto aktivitāšu veikšanā.

 

Nelielās ekspedīcijas noslēgumā visi vienprātīgi atzina, ka piemērotākas vietas bioloģiskās daudzveidības zonas izveidei neatrast, kā Lucavsalas “džungļu” daļa, kas aizvien vairāk un vairāk aizaug un aizvien pamatīgāk tiek piemēslota.Vieta,kas bagāta ar augļu kokiem, ogulājiem un dažādiem vērtīgiem augiem, kam pretī stājušās invazīvās sugas – problemātiskā Kanādas zeltslotiņa, arī latvānis un citas, ka pat cauri iziet nevar. Ja šī teritorija tiks sakopta un apsaimniekota, tas būs milzīgs ieguvums ne tikai Lucavsalai, bet visas Rīgas iedzīvotājiem.

 

Par publisku un zaļu Lucavsalu!

Atstāt Komentāru

Your email address will not be published.

*