Rīgas Apkaimju alianses biedru forumā

19.oktobrī Monika Centrum Hotel notika Rīgas Apkaimju alianses biedru forums “Finanšu kapacitāte un ilgtspēja”.  Foruma pamattēma –  mīti, kas iesakņojušies attiecībā par finanšu vadību biedrībās, naudas iegūšanas avotiem un kā to iztērēt ar jēgu, cik tērēt, cik un kur vienlaikus ieguldīt. Sarunas raisījās par  kompetentu vadību, atalgojuma veidiem un biedrību tēlu kopumā.

Biedrību ilgtspējīgas attīstības eksperte Inese Puriņa: „ Organizācijas vadība ir kā šaha spēle – redzēt kopbildi, domāt stratēģiski un vairākus gājienus priekšu, nauda  kā visa risinājums biedrībām var būt tikai tad, ja vadītājs ir kompetents visos virzienos, bet naudai ir ilgtermiņa ietekme”.

I. Puriņa: .”Lai virzītos uz priekšu, vadītājam jābūt cilvēkam-orķestrim,

ar prasmi noturēt balansu starp naudu un cilvēku.

Foruma gaitā dalībnieki tika iepazīstināti ar Rīgas iedzīvotāju biedrību darbības piemēriem: Biedrības “Brasa”,
Čiekurkalna attīstības biedrības un Grīziņkalna apkaimes biedrību. Finansējuma avotiem, finansu izmantošanas piemēriem, saimniecisko darbību, kas paveikts un kādiem darbiem pietrūkst finansējuma.

Biedrības «Brasa», kurā aktīvi iesaistās vairāki desmiti apkaimes iedzīvotāju, Mērķis ir veicināt Brasas apkaimes attīstību kā aktīvu, saliedētu kaimiņu kopienu drošā, sakārtotā un pievilcīgā vidē.

Inese Auziņa, biedrības «Brasa» dibinātāja, biedre un bijusī valdes locekle:

“Iespējas realizēt biedrības mērķus laika gaitā paplašinās. Tomēr vēlmes
pieaug straujāk, nekā finansējums. Visiem izdevumiem, vēlmēm un
idejām nepietiek.

10 darbības gados “Brasas” paveiktais ir iespaidīgs: Hospitāļu ielas kaimiņu svētki / Brasas apkaimes svētki,  «Brasa.Pumpurs.Spēks» izrāde,  «Brasa lasa» grāmatu namiņi,  «Uz neredzīti, Brasa» kino seansi Brasas cietumā, «Hospitāļu prāti» erudīcijas spēļu vakari, darbnīcas, dziesmu vakari, izstādes, sporta un bērnu laukumu, kapu sakārtošana un daudzi citi darbi. Plānos vēl daudz jāpaveic. Finansējumu gaida velosipēdu novietnes, soliņi un dažādas citas vajadzības un aktivitātes.
Grīziņkalna apkaimes biedrība dibināta tikai pirms gada un tajā ir jau 131 biedrs. Biedrība aktīvi darbojas savas apkaimes labiekārtošanā un rīko svētkus.  Foruma dalībnieki tika iepazīstināti ar to, kādus finanšu piesaistes instrumentus biedrība izmanto, kas veido biedrības izdevumus un kādām aktivitātēm tiek izmantoti iegūtie līdzekļi un tāpat, kā citas sevi prezentējošās biedrības padalījās ar to, kam tērētu vēl, ja būtu ko.

Čiekurkalna attīstības biedrība dibināta 2015 gadā. Tā realizē labdarības projektus, pilda sociālo funkciju: sniedz atbalstu Ukrainas kara bēgļiem un apkaimes senioriem,  rīko apkaimes mājražotāju tirdziņu, sporta aktivitātes, apkaimes pirmklasnieku sveikšanu un veic daudzus citus labos darbus.

Rīgas Apkaimju alianses biedru pieredzes apmaiņas forums tika organizēts ar mērķi  satikties, lai mācītos un  celtu Rīgas apkaimju biedrību finanšu kapacitāti un nodrošinātu apkaimju biedrību ilgtspēju. Šāda veida pulcēšanās ir arī labs domubiedru tikšanās veids, tātad pieredzes apmaiņa, iespēja iepazīties un padalīties ar pieredzi arī neskarot finanšu jomu.

Foruma dalībnieku vidū bijām arī mēs: Lucavsalas apkaimes dārzu attīstības biedrība LUCAVA valde:

Baiba Giptere

Ligita Rāviņa

Atstāt Komentāru

Your email address will not be published.

*