Lucavsalā tiks uzstādītas novērošanas kameras

Dārzu nomnieki Lucavsalā-3 pamatoti satraukušies par regulārām zādzībām, nelegālu atkritumu izgāztuvju veidošanos un aizdomīgu personu atrašanos dārzu teritorijā. Radies jautājums: vai šogad novērošanas kameru nebūs?

Jau iepriekš tikām informējuši, ka Lucavsalas apkaimes dārzu attīstības biedrības LUCAVA valde, regulāri zvanot attiecīgām instancēm, pēc garām sarunām sagaidīja vien noraidošas atbildes, paskaidrojot, ka Rīgā ir vietas, kur kameras ir daudz nepieciešamākas. Lai gan aizvien šī pārliecība ir spēkā, Lucavsalā tomēr novērošanas kameras tiks uzstādītas jau līdz Līgosvētkiem.

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā pašvaldībā saņemti atkārtoti jautājumi par iespējām uzstādīt Lucavsalas ģimenes dārzu teritorijā videonovērošanas kameras, klātienē pārrunāt aktuālo drošības situāciju Lucavsalā un meklēt  iespējamos risinājumus 7. jūnijā Lucavsalas apkaimes un ģimenes dārzu biedrību pārstāvji tika aicināti uz tikšanos ar

Operatīvās vadības un drošības uzraudzības pārvaldes priekšnieku Jevgēniju Plato, RPP Zemgales pārvaldes priekšnieku Edgaru Cibuli, RPP Zemgales pārvaldes priekšnieka vietnieka p.i. Mārtiņu Ķipuru, apkaimju koordinatori Lieni Masļeņikovu.

Policijas pārstāvji sarunā atzina, ka vieglāk sekot drošībai un kārtībai, ja dārzus apsaimnieko biedrības, jo tad paveras plašākas iespējas nepieciešamības gadījumos rīkoties operatīvāk un vieglāk savākt pārkāpumu statistiku. Tāpat tika nolemts, ka tiks risināti patrulēšanas jautājumi. Diemžēl dārziem pieguļošās ceļmalas ir tik aizaugušas, ka operatīvajam transportam nav iespējams izbraukt.  Atkārtoti tika izteikts mudinājums rakstīt policijai iesniegumus par jebkuru zādzības gadījumu. Ja, vadoties pēc iesniegumu skaita, zādzības Lucavsalā ir nulle, tad kamdēļ tērēt līdzekļus kameru iegādei?  Tikai preventīvos nolūkos izvietot kameras nav efektīvi.

Atstāt Komentāru

Your email address will not be published.

*