Hokeja svētki pilsētai deva 30 tūkstošus tūristu un būtisku pienesumu ekonomikai

Nedēļas nogalē noslēdzās lielākais šī gada notikums Rīgā – IIHF 2023.gada Pasaules čempionāts hokejā. Latvijas hokeja izlases izcīnītās bronzas medaļas padarīja šo čempionātu vēsturisku visiem hokeja faniem. Latvijas Hokeja federācijas un Rīgas domes organizētajā Latvijas hokeja izlases sagaidīšanā pie Brīvības pieminekļa pulcējās vairāk nekā 40 000 līdzjutēju.

IIHF 2023.gada Pasaules čempionātu hokejā apmeklēja vairāk nekā 150 ārvalstu mediji, tiešraidēs spēles translēja vairāk nekā 70 valstīs. Šāda mēroga pasākumiem jāvērtē ne tikai finansiālais ieguvums uzņēmējiem, bet arī ieguldījums Rīgas un Latvijas atpazīstamības veicināšanā, kas mērāms vairākos desmitos miljonu eiro.

No 30 tūkstošiem ārvalstu hokeja līdzjutēju, visvairāk savas komandas atbalstīt bija atbraukuši šveicieši, čehi un slovāki. Kaut arī čempionāta A grupas spēles norisinājās Tamperē, Somijā, vairāki simti somu līdzjutēju hokeja atmosfēru izvēlējās baudīt Rīgā. Uz hokeja čempionāta spēli Šveice – Kanāda ieradās 8000 līdzjutēju no Šveices.

Hokeja līdzjutēji svētku atmosfēru varēja baudīt ne tikai arēnā, bet arī plašā fanu zonā pie arēnas, kas ikdienu pulcēja vairāk nekā 20 000 līdzjutējus. Iespēju uz āra terasēm izvietot lielos ekrānus izmantoja vairākas iecienītas izklaides vietas Vecrīgā, kur ikdienu pulcējās liels skaits gan vietējo, gan ārvalstu hokeja fanu. Vislielākie ieguvēji no čempionāta norises Rīgā ir tieši bāri un izklaides vietas, Hokeja čempionāta norises laikā uzņēmēju apgrozījums pieauga vidēji par 30 – 50%. Bāri un kafejnīcas ar terasēm sasniedza arī rekordlielus peļņas rādītājus salīdzinot ar šo periodu iepriekšējos gados. Līdz ar tūrisma sezonas sākumu un lielajiem pasākumiem, kas notika Rīgā maijā – Rimi Rīgas maratonu un Pasaules čempionātu hokejā, ievērojami uzlabojās arī viesnīcu noslogojums. Provizoriskie dati liecina, ka maijā lielāko Rīgas viesnīcu noslogojums ir par 50% lielāks nekā aprīlī un sasniedz pirmspandēmijas līmeni. Pēc rezervācijas platformu datiem var secināt, ka liela daļa hokeja līdzjutēju izvēlējās apmesties īstermiņa īres dzīvokļos.

IIHF 2023.gada Pasaules čempionāts hokejā Rīgā un Tamperē norisinājās no 12. – 28.maijam. Provizoriskie aprēķini liecina, ka čempionāta norise Rīgā valsts ekonomikai piesaistījusi papildu 44 miljonus eiro.

Atstāt Komentāru

Your email address will not be published.

*