Ata Kronvalda parkā izveidotās puķu dobes veltītas Dziesmu un deju svētkiem

Iedēstot beidzamos augus pašā jaunākajā SIA “Rīgas meži” puķu dobē Ata Kronvalda parkā, uzņēmums atklāja šī gada vasaras stādījumus un iepazīstināja ar galvenajām 2023.gada Vasaras puķu dobju tendencēm.

Šogad “Rīgas mežu” Vasaras puķu dobes raksturo trīs īpašas lietas:

  • tās veltītas Dziesmu un deju svētku 150.gadskārtai,
  • Kronvalda parkā radīta jauna dobe, ko īpaši šai vietai radījusi māksliniece Elita Patmalniece,
  • “Rīgas mežu” stādījumi kļūst aizvien ilgtspējīgāki.

Pasākuma laikā tika “pielikts punkts” vairāk nekā trīs nedēļas ilgušajai Vasaras puķu dobju stādīšanai, iedēstot beidzamos ziedaugus jaunizveidotajā dobē, kuras skices (dizaina) autore ir E.Patmalniece.

Pasākumā piedalījās Rīgas domes pārstāvji, “Rīgas mežu” parku dārznieki, speciālisti un uzņēmuma vadība, kā arī Kronvalda parka dobes skices autore Elita Patmalniece.

Katru gadu “Rīgas meži” savos apsaimniekotajos dārzos un parkos veido  citu stāstu un tematiku, vienlaikus dobes kļūst arvien ilgtspējīgākas. Proti, lielāku vasaras ziedu krāšņumu saglabājot tajās vietās, kuras ir cilvēku visvairāk apmeklētas, bet citviet vairāk tiek stādītas ziemcietes.

“Šogad mūsu Vasaras puķu dobes veltītas Dziesmu un deju svētkiem un šīs tradīcijas 150.gadskārtai. Tādēļ stādījumos ir latviski simboli, raksti un motīvi, kas ir neatņemama šo svētku sastāvdaļa. Piemēram, tautisko brunču vai cimdu raksti un krāsas, Suitu sakta,” stāsta dobju autore, “Rīgas mežu” ainavu arhitekte Ligita Tomiņa. Viņa piebilst, ka ir arī stādījumi, kuriem saglabāta to ierastā identitāte, turpinot iezīmēt to unikalitāti. Piemēram, dobēs Rīgas pils un Neatkarības laukumos joprojām dominē sarkanbaltsarkanās krāsas, akcentējot šo vietu valstisko nozīmi.

Vasaras puķu dobes savu pilnbriedu sasniegs jūlija – augusta mijā, kad plānota “Rīgas mežu” Vasaras puķu dobju parāde. Šogad tā paredzēta plašāka nekā līdz šim ierasts.

2022.gada skaistākā puķu dobe Uzvaras parkā.

Atstāt Komentāru

Your email address will not be published.

*