SABIEDRĪBAS LĪDZDALĪBA – MŪSDIENĪGAS PILSĒTAS ATTĪSTĪBAS ATSLĒGA

10. maijā rātsnamā norisinājās Rīgas domes un nevalstisko organizāciju (NVO) forums, kura centrā bija sabiedrības līdzdalības jautājumi. Rīgas NVO pārstāvji guva pārskatu par pašvaldībā esošajiem līdzdalības rīkiem un diskutēja ar pašvaldības politiķiem un speciālistiem par līdzdalības rīku uzlabošanu, līdzdalības budžeta nākotni un apkaimju attīstības sekmēšanu. Forumā piedalījās aptuveni 100 dalībnieku, tajā skaitā 75 NVO pārstāvji, pārstāvot gan apkaimju biedrības, gan plašu citu nozaru NVO spektru. Forumu vadīja sabiedriskās politikas centra “Providus” direktore un vadošā pētniece labas pārvaldības un sabiedrības līdzdalības jautājumos Iveta Kažoka.

Foruma centrālajā daļā notika diskusija par Rīgas apkaimju biedrību attīstību un lomu pašvaldībā.Paneļdiskusijā piedalījās Rīgas domes priekšsēdētājs un Memoranda padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, Memoranda padomes priekšsēdētāja vietnieks, biedrības “Rīgas Apkaimju alianse” valdes priekšsēdētājs Māris Jansons, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Stratēģiskās pārvaldes vadītājs Guntars Ruskuls, Bieriņu apkaimes attīstības biedrības valdes priekšsēdētāja Sanita Dika-Bokmeldere un Biedrības “Daugavgrīva – Bolderāja” pārstāve Vera Auziņa.

Lucavsalas apkaimes dārzu attīstības biedrību LUCAVA forumā pārstāvēja valdes locekle Baiba Giptere.

Diskusijas mērķis bija noskaidrot, kāda jauda ir apkaimju biedrībām un kādi ir to galvenie izaicinājumi. Biedrību skaita pieaugums Rīgā un tas, ka, apkopojot datus no Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra, lielākā daļa biedrību reģistrētas pēdējos 5-7 gados parāda, ka piederības sajūta pilsētai aug. 2019. gadā ieviestais Līdzdalības budžets devis labu atspēriena punktu apkaimju biedrību dibināšanai. No 58 Rīgas apkaimēm lielākajā daļā ir apkaimju biedrības, 32 apkaimju biedrības apvienojušās “Apkaimju aliansē”, 17 apkaimēs vēl nav biedrību.

Biedrību pārstāvju diskusijā bija atšķirīgi viedokļi par apkaimju biedrību jēgu un darba lietderību – citiem izdevies panākt rezultatīvus iznākumus, citiem traucējuši dažādi klupšanas akmeņi. Pašvaldība kā sarunu partnerus vēlas redzēt apkaimju biedrības, jo būtisks faktors, lai iedzīvotāji saprastu, ka ne visi jautājumi risināmi pašvaldības līmenī,  jo, piemēram, lēmumos par teritorijas labiekārtošanu, saimnieciskām darbībām vai kultūras jomas attīstīšanas jomā  svarīgs ir iedzīvotāju viedoklis un iesaistīšanās. Diskusijas dalībnieki vienojās, ka šobrīd apkaimju biedrības lieliski pilda savu funkciju, līdz ar to tās būtu jāstiprina.

Foruma noslēgumā tika izteikta atziņa: plānot arvien lokālāk, arvien tuvāk iedzīvotājiem un veikt apkaimju iesaisti plānošanas līmenī.

Iniciatīvas

vai zvanot 2880100029542336.

Mēs katru brīvu brīdi esam sastopami arī dārzos.

Biedrība LADA LUCAVA ir darītāji, esam uzņēmīgi, atbildīgi un pretimnākoši. Ja esi tāds pats, pievienojies mūsu biedru pulkam.

Lai Jums visiem veiksmīgi dārza darbi, daudz enerģijas, D vitamīna, saulains pavasaris un adrenalīna deva!

Atstāt Komentāru

Your email address will not be published.

*